Днями відбулося засідання колегії Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства під керівництвом начальника управління Юрія Тараненка, членів колегії, керівників та головних спеціалістів лісових господарств.
Під час наради обговорили головні здобутки лісівників у напрямку охорони лісів від пожеж та лісокультурного виробництва у минулому році. Щодо роботи у напрямку збереження лісових масивів від вогню доповів головний спеціаліст Олег Парфеня. Пожежонебезпечний період 2017 року в порівнянні з минулими роками розпочався раніше. Інформація про лісові пожежі стала надходити до управління з березня місяця. З метою попередження лісових пожеж і мінімізації їх наслідків лісогосподарськими підприємствами було здійснено комплекс організаційних, профілактичних та попереджувальних протипожежних заходів. Зокрема, влаштовано 2,8 тис. км мінералізованих смуг, проведено доглядів за мінералізованими смугами 33,9 тис.км, перекрито 464 позапланові дороги/в’їзди до лісу, проведено 205 виступів в ЗМІ, виконано 32 га підняття крон в молодняках. У 2017 році зареєстровано 93 випадки лісових пожеж на площі 170,18 га, в тому числі верхових 30,6 га. В основному, завдяки своєчасному реагуванню відомчих протипожежних підрозділів та формувань Державної служби України з надзвичайних ситуацій, пожежі ліквідовані на початковій стадії. Проте не уникнули через погодні умови і великих лісових пожеж.
Юрій Тараненко акцентував увагу присутність на важливості вже зараз почати підготовку до пожежонебезпечного періоду поточного року. Необхідно забезпечити проведення огляду всіх технічних засобів пожежогасіння, спостереження, зв’язку та інших матеріальних ресурсів, що використовуються для охорони лісів від пожеж, розробити заходи щодо їх оновлення. Слід розробити та затвердити мобілізаційно-оперативні плани ліквідації лісових пожеж, привести приміщення лісових пожежних станцій та пунктів зосередження пожежного інвентарю до належного стану та забезпечити укомплектування їх відповідно до нормативів, відновити роботу GPS – трекерів та аналіз ефективності роботи бригад за їх показниками. Також керманич лісівників наголосив на важливості підвищення ефективності роботи державної лісової охорони, зокрема відомчих рейдових бригад.
У ході засідання лісівники підсумували роботу у напрямку лісокультурного виробництва. На виконання заходів обласної цільової програми «Ліси Полтавщини на період 2016 -2025 роки» створено 1560 га лісових культур, в тому числі нових лісів - 271 га. Найбільші обсяги садіння лісу шляхом заліснення виконані такими лісгоспами: Новосанжарським 56 га, Пирятинським 52 га, та Миргородським 51 га.
Приживлюваність лісових культур 1-3 років вирощування в ДЛФ по управлінню склала 81,4%, при нормативі – 79%, приживлюваність захисних насаджень відповідно склала – 81,6%, при нормативі – 78,3%. Усі підприємства досягли нормативної приживлюваності лісових культур 1-3 років вирощування. Стосовно садивного матеріалу, то протягом 2017 року в цілому по області вирощено 7 млн. 878 тис. шт. стандартних сіянців й укорінених живців деревних та чагарникових лісових порід, що дозволить провести роботи із садіння лісу власним садивним матеріалом, в тому числі сосни звичайної 4 млн. 414 тис.шт, дуб звичайний 1 млн. 173 тис.шт., дуб червоний 519 тис.шт. берези 612 тис.шт, та інші. Ведення лісорозсадницької справи найкраще організовано в Гадяцькому, Миргородському, Полтавському та Новосанжарському лісгоспах.
Підсумовуючи роботу колегії, головний лісівник наголосив: лісогосподарські підприємства за місяць вступлять у лісокультурну кампанію, а тому підготовку до неї слід розпочати вже зараз.
Прес-служба Полтавського ОУЛМГ
Додати коментар